İmar Zemin

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret106444

SAHA BETONU VE FIRÇALI BETON

SAHA BETONU VE FIRÇALI BETON
 
Fırçalı saha betonu uygulaması veKotların alınması ve anoların montajı Optik okuyucu ile kot alma
işlemi yapılarak Belirlenen kod ölçülerinde kalıplarla 0 (sıfır) kotunda ano montajı yapılır. Montaj yapılırken mevcut aksların mesafesi dikkate alınır . montaj esnasındaki hassasiyet mastarın titreşiminden veya dış etkenlerden etkilenmeyecek şekilde olacaktır. 
Naylon serilmesi Betonun nem kaybını önlemek için mevcut zeminin üzerine 6 mikron kalınlığında naylon serilir . 

- Çelik hasır bağlanması sehpa ve donatı demiri 

Saha zemin betonlarında 2 kat çelik hasır bağlantısı yapılmalıdır. Çelik hasırlar ano içerisine konularak binim dahilinde bağ teli ile bağlanır.İki kat çelik hasır arasına sehpa bükülerek m2 1 adet sehpa konulacaktır.muhakkak iki ano arasına donatı dikiş demiri 60.cm boyunda 30 cm beton içerisinde kalacak 30 cm diğer ano ile bağdaştırılmalıdır.

Donatı için gerekirse hasır çelik yerine Çelik Tel üzerine binecek yük oranında hesaplanarak kullanılabilir.İlave olarak kılcal çatlakları önlemek için Polipropilen Elyaf ile takviye edilmelidir.

-Beton dökülmesi 

İstenilen dozaj’ındaki beton taşıma yöntemi ile ano içerisine dökülerek alüminyum mastar ile son kontroller yapılır, yüzeyde yapılacak uygulamaya hazır hale getirilir . . 

-Yüzeyin perdahlanması 

perdah yapılacak beton üzerine 1 cm ye 200gr basınç uygulandığında 3 mm den fazla çökme oluyorsa disk perdahı yapılır. Daha sonra özel fırça yardımı ile suyun akış yönüne doğru fırça çekilme işlemi yapılır Özellikle Benzin İstasyonlarında anoların birleşim yerlerinde kenar malası ile dekoratif bir görüntü elde edilir

- Derz kesilmesi 

Genleşme derzleri taze beton dökümünden yaklaşık olarak 24 ile48 saat arasında kesilmelidir. Kesim aplikasyonları bina kolonlarından olmalıdır. Derinlik dökülen betonun 4/1 oranında olmalıdır. Genişlik ise 4 mm dir