İmar Zemin

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret106480

Perde Beton Kalıpları ve Uygulaması

 Perde Beton Kalıpları ve Uygulaması 

Perde Beton Kalıpları, fiber ve diğer kalıplara göre uzun ömürlü ve uygulaması kolayıdır. Esnek yapısı ile her türlü şekle montaj edilebilir çok esnek bir kalıp olduğundan  istenilen ebat ölçülerde yapılabilir. Halı gibi yuvarlatılıp  top haline getirebilir. Fiber gibi düzgün yağlama yapıldığı taktirde yüzlerce defa kullanılabilir. Kimyasal maddelere karşı dirençlidir rahatlıkla temizlenebilir.

Ebat ve Desenler :

İstenilen ebat ve desende üretim yapabilmekteyiz bizim elimizdeki desenler haricinde özgün tasarılarda yapabiliyoruz. Desenin şekline göre desen derinliğini artırmak mümkündür ve kalıplarımız desenleri birbirini takip eder duvarın bütünlüğünü bozmaz.

Uygulama ve Montaj Şekli

Kalıplarımız fiber kalıplar gibi perde beton önyüzüne yapıştırılır ve yağlanarak döküme hazır hale getirilir . perde beton kalıpların montajından sonra beton dökülür kuruması kuruyup setreleştikten sonra kalıp yerinden sökülür istediğiniz figür ve desenler duvarınızın üzerinde çıkar. Kısa sürede sağlam ve modern yapılar oluşturabilirsiniz.

Uygulamada Dikkat edilecek Unsurlar

1 ) Kauçuk kalıbı yapıştırmadan önce mdf ve ya sac yüzeyi bir defalığına zımparalanıp yapıştırıcının tutunmasını güçlendirmek  için yapılır

2) Size verdiğimiz kalıp yapıştırıcısı iki kompenetlı olup verilen oranlarda karıştırtıp zımparalı yüzeye sürülür,  sürüldükten kısa bir süre sonra  kalıp yüzeye yapıştırılır potlukları alındıktan sonra kenarlından vidalanıp veya çivilenir

3 ) kalıbın yüzeyi plywood ahşap yağı yada metal yağı ile yağlanıp kalıplar montaj edilir.

4) Beton dökülüp kalıp kuruduktan sonra ya kalıpla duvara pareler bir şekilde çekilir ve ya kauçuk kalıp içerde kalacak şekilde dış kalıp sökülür kauçuk kalıp beton yüzeyinde kalır. Sonra kalıbı ıspatula  yardımı ile sağ üst ve sol üs köslere ayırarak yavaş bir şekilde yerçekimi yönünde duvardan sökülmeye başlanır .

5) Kauçuk kalıbı başa bir duvar uygulamasından önce üzerindeki beton artığı ve toz yıkanarak ve ya süpürülerek alınması gerekir.